Výhody zastřešení bazénu 
• Prodlouží koupací sezónu od jara do podzimu, bez výdajů na ohřev vody.
• Dovoluje koupání i v nepříznivém počasí. dokáže pasivně ohřívat vodu v bazénu slunečním zářením
• Snižuje náklady na ohřívání vody, až o 30% a zabraňuje tepelným ztrátám.
• Usnadňuje údržbu bazénu, snižuje četnost kontroly vody a dávkování chemických přípravků.
• Chrání vodu před prachem, listím nebo hmyzem, které do ní napadá, či nafouká vítr.
• Zvyšuje kvalitu vody a omezuje množství chemikálií pro úpravu vody.
• Omezuje škody na bazénu způsobené vlivem zimního počasí.
• Je významným bezpečnostním prvkem (zabraňuje pádu dětí a malých zvířat do vody),




Díky vysoké variabilitě tvarů a rozměrů modelů zastřešení si můžete své vlastní zastřešení uzpůsobit přesně namíru vašim potřebám. Nabízíme i širokou škálu doplňků jako jsou dveře, madla, boční vstupy, výklopné prahy různé druhy aretací a zamykacích systému. Je možné si vybrat až z pěti barev profilů a několika typů polykarbonátových výplní včetně pěti barevných provedení. Možnosti kombinací barev a doplňků závisí na konkrétním modelu..


Vše o zastřešení

TVARY ZASTŘEŠENÍ BAZÉNŮ

Barvy zastřešení
U jednotlivých modelů zastřešení je možné zvolit až z 5 barevných variant profilů a polykarbonátových výplní. Než vám náši odborní prodejci ukáží jak vypadají barvy v reálu, můžete si na této stránce pomocí barevných simulátorů vyzkoušet jak spolu budou jednotlivé barvené kombinace ladit.

Pojezdové dráhy
Pojezdové dráhy jsou vyrobeny z eloxovaných nebo práškově lakovaných hliníkových profilů. Pojezdová dráha se fixuje na rovný podklad horizontálně, vertikálně nebo šikmo - na stěnu domu. Počet kolejí pojezdové dráhy koresponduje s počtem segmentů vytvářejícím zastřešení bazénu U zastřešení bazénů je možno nainstalovat elektrický posun na solární energii. Nabízíme 4 základní typy pojezdových drah: 1. STANDARD - podobný typ nabízí většina Evropských výrobců 2. KOMFORT, PROGRES - elegantní výrobky, vyvinuté na základě vlastního know-how Pojezdová dráha KOMFORT o výšce 15 mm se používá pro zastřešení do šířky 6,25 m, u širších zastřešení pak PROGRES o výšce 15 mm. KOMFORT, PROGRES, tyto dráhy svým tvarem nebrání pohybu osob kolem bazénu, malé drážky na povrchu zabraňují uklouznutí Pro zredukování šířky pojezdové dráhy je možné segmenty opakovat Pouze 1 model zastřešení - Riviera je bez pojezdových drah Pro kruhové zastřešení Orient je použito speciální dráhy Pojezdová dráha PROGRES je moderní a užitečnou modifikací dráhy KOMFORT. Má snadno nastavitelnou šířku v závislosti na úhlu sklonu pojezdového profilu. Pojezdové kolejnice jsou přichyceny pomocí plastových zatloukacích hmoždinek o délce 8 mm k betonovému základu nebo dlažbě. Počet hmoždinek a jejich délka záleží na stavební připravenosti podloží kolejnic. Kolejnice je nutné po připevnění k základu vypláchnout proudem vody. Pojezdová dráha KOMFORT je excelentní volba! Je nejlepší alternativou díky svému speciálnímu designu a vlastnostem, avšak pro docílení optimálního výsledku vyžaduje velmi rovný povrch kolem bazénu. Automatická aretace segmentů zastřešení pro tento systém se vyrábí ve dvou provedeních KOMFORT a KOMFORT PLUS

Hliník
Hliníkové profily vyvinuté speciálně pro zastřešení bazénů mají tloušťku stěn od 1 do 3 mm, jsou eloxované nebo práškově lakované (dle stupnice RAL). Výrobce (SAPA) je držitelem certifikátu ISO 9002. Používáme 3 typy profilů : 38x50, 60x63, 60x85 mm. Nejdelší hliníkové profily umožňují vyrobit zastřešení bazénů do šířky 9 m - nejmenší segment. Pro největší zastřešovací konstrukce je používána pojezdová dráha Progres, Grande o výšce 15 - 18 mm. Maximální šířka segmentů je 2450 mm.

Polykarbonátové desky
Konstrukce zastřešení bazénu je vyplněna dutinkovým polykarbonátem: 10 mm, 8 mm nebo kompaktním polykarbonátem 4 mm. Používáme dutinkový polykarbonát dvoustěnný nebo čtyřstěnný. Polykarbonátová výplň způsobuje tzv. skleníkový efekt. Sluneční paprsky rozptýlené v atmosféře i ve dnech, kdy je zataženo, způsobují ohřívání vody a vzduchu v zastřešení. V noci nebo v chladných a oblačných dnech dochází k pomalejšímu ochlazovaní vody a vzduchu. Vnější plocha všech polykarbonátových desek je pokryta vrstvou vysoce kvalitní UV stabilizace, která absorbuje účinky škodlivého UV záření a zabraňuje znehodnocení, praskání a nežádoucím změnám barvy polykarbonátu.

Vlastnosti čtyřstěnného polykarbonátu:
Čtyřstěnný polykarbonát zvýší tepelnou izolaci o 13 % (ve srovnání s dvoustěnným polykarbonátem). Neviditelný film aplikovaný na povrchu polykarbonátu NO DROP zajistí rychlé a účinné stékání zkondenzované vody po stěnách zastřešení, nedochází tak ke skapávání zkondenzované vody. Díky této povrchové úpravě voda stéká po vnitřních stranách zastřešení. Čtyřstěnný polykarbonát nabízíme pouze v čiré barvě.

Vlastnosti dvoustěnného polykarbonátu:
Neviditelný film aplikovaný na povrchu polykarbonátu NO DROP zajistí rychlé a účinné stékání zkondenzované vody po stěnách zastřešení, nedochází tak ke skapávání zkondenzované vody. Díky této povrchové úpravě voda stéká po vnitřních stranách zastřešení. Dvoustěnný polykarbonát nabízíme ve čtyřech barevných odstínech: Čirý, Zelený, Světle modrý, Hnědý.

Vlastnosti kompaktního polykarbonátu:
Kompaktní polykarbonát 4 mm má výrazně lepší optické vlastnosti než dutinkový polykarbonát. Může být použit jako výplň do celého zastřešení nebo jen do určitých částí - např. do čelních stěn, bočních stěn apod.

Doplňky k zastřešení
Vstup do zastřešení bazénu Vstup do zastřešení bazénu zajišťují otvíravé dveře nebo přesuvné či rozsuvné dveře (u obou systémů je možnost s pevným nebo přerušeným prahem). Standardní šířka dveří se pohybuje v rozmezí 70 - 90 cm. V případě nízkých zastřešení jsou velmi praktické tzv.boční dveře umožňující vstup do zastřešení ze strany bazénu. Dalším doplňkem zastřešení bazénu je výklopný práh na čelní stěně. Při odsunutí segmentu s výklopným prahem je umožněn vstup do bazénu. Ve větších nebo kupolovitých zastřešení je praktickým řešením okno, umožňující ventilaci vzduchu.

Výklopné části
V případě překážek kolem bazénu - např. žebřík, hydromasáž, protiproud, zvýšený okraj bazénu, je vhodné zastřešení vybavit výklopným prahem, díky němuž při přesunování segmentů není nutnost sundávat čelní stěnu.

Elektrický posuv
Elektrický posuv zastřešení se skládá ze dvou pohonných jednotek, solárního panelu a dálkového ovladače. Je možné doplnit elektrický posuv o soumrakový stmívač, senzor deště a vnitřní termostat.

Stavební připravenost
Administrativní instrukce

Potřebu stavebního povolení pro pořízení zastřešení bazénů konzultujte s místně příslušným stavebním úřadem. Na vyžádání vám můžeme předložit projektovou dokumentaci pro stavební úřad.

Možnosti umístění segmentů
Segmenty posuvného zastřešení je možné sestavovat v několika konfiguracích. Je možné umisťovat každý segment na svou pojezdovou dráhu nebo párově na jednu pojezdovou dráhu. Vznikají tak různé kombinace částečně neposuvných a posuvných segmentů. Tyto kombinace umožňují např. rozsunout segmenty ze středu na oba kraje (ušetřit tak prostor pro uložení pojezdové dráhy) nebo využít prodloužení pojezdových drah k odsunutí všech segmentů až za bazén.

Přesun segmentů
Zastřešení bazénů se skládá ze segmentů, které mohou přejíždět v obou směrech. Posun segmentů zastřešení obstará 1 osoba , u širších typů zastřešení (od 5 m vnitřní šířky) by obsluhu zastřešení měly provádět 2 osoby.

Čištění
Polykarbonát je třeba pravidelně čistit, aby se odstranily nečistoty z jeho povrchu. Většinou stačí opláchnout zastřešení proudem vody. V případě silného znečištění je třeba omýt znečištěné místo mýdlovou vodou nebo jemnými saponátovými prostředky (např. Jar). Na čištění povrchu profilů a polykarbonátu se používá čistá houba nebo jemný kartáč, nesmí v něm být zachyceny drobné nečistoty nebo písek. Nesmí být používány čistící abrazivní pasty, které mohou způsobit poškrábání povrchu polykarbonátu. Rovněž je nepřípustné používání přípravků obsahujících benzol, benzín, aceton nebo čistící prášek. Doporučuje se nečistit polykarbonát pokud je rozpálený od slunce. Nepoužívejte ostré náčiní na čištění zastřešení bazénu.

Ochrana zastřešení bazénu proti silnému větru
Aby se zamezilo odlétnutí zastřešení bazénu při silném větru, je nutno roztáhnout zastřešení bazénů nad bazén a použít všech aretačních prvků zastřešení k jeho fixaci. Čelní stěny musí být rovněž nasazeny a zajištěny, všechny dveře a jiné otvory v zastřešení uzavřeny. Nedoporučuje se přejíždět se segmenty zastřešení bazénu při silném větru. Pohyb osob v zastřešení nebo kolem zastřešení bazénu při silném větru je vyloučen!

Ochrana proti sněhu
Během zimního období by nemělo docházet k nakumulování velkého množství sněhu na segmentech zastřešení bazénů. Hmotnost mokrého ulehlého sněhu je několikanásobně vyšší než sněhu čerstvého, pro příklad 10 cm ležícího mokrého sněhu váží okolo 100 kg/m2. Ohrožena mohou být zejména vysoká a široká zastřešení. Odklízení sněhu je nutno provádět symetricky, nejlépe z obou stran najednou tak, aby nedošlo k jednostrannému zatížení konstrukce.

Údržba zastřešení bazénů
Používané materiály na zastřešení bazénu jsou odolné vůči vodě a vlhkosti, konstrukce nevyžaduje zvláštní údržbu.

Záruka
Záruka na výrobky společnosti ALUKOV zahrnuté do programu ...JEŠTĚ VÍCE PÉČE: